KONST / Litografier / Färglitografi 16045120
nr 1604 5120
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Provtryck. Färglitografi, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 41x42 cm. Signerad
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:24:28
100 kr
150 kr
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon